14 Eylül 2009 Pazartesi

Joomla! Drop-Down Menüler

Arkadaşlar biliyorsunuz en çok tercih edilen menüler drop-down menülerdir. Yani aşağıya doğru,yana doğru açılan menüler. Bu menüleri bazı sitelerde flash ile yapabilirken joomla! da ufak modüller kurarak halledebiliyoruz. Önce Drop-down menülerin yapılmasını ve yayımlanmasını ardından anasayfada drop-down menüler halinde üst/alt kategorileri göstermeyi anlatıcam.
Öncelikle
buraya tıklayarak SuperFish joomla 1.5.x eklentisini indirin.

Hemen ardından Ftp den tema klasörünüze gidin ve Alttaki kodlarla superfish.css oluşturun.


//link to the CSS files for this menu type

<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" href="superfish.css" />// link to the JavaScript files (hoverIntent is optional)

<script type="text/javascript" src="hoverIntent.js"></script>

<script type="text/javascript" src="superfish.js"></script>// initialise Superfish

<script type="text/javascript">$(document).ready(function(){

$("ul.sf-menu").superfish();

});</script>


Sonra tek yapmanız gereken modül yöneticisinden Superfish i yayımlamak. Mod_Superfish diye geçer. Bunu yaptıktan sonra,Menü yöneticisinden superfishi ayarladığınız menüye (ben top menü yapmıştım) gelip içerik > kategori blog düzeni
Demeniz yeterli. Karşınıza kategoriler çıkacaktır. Alt kategoriler için eklerken üst değil,hangi kategoriye aitse onu yazmalısınız.


0 yorum:

  ©Web Teknolojileri Blogunda Yayımlanan Tüm yazılar Creative Commons Lisans Haklarıyla korunmaktadır. Kaynak Gösterilmek şartıyla kullanılabilir.

Creative Commons License